Kaljanai, kaljano priedai, kaljano angliukai internetu

KALJANAI IR KALJANO KULTŪRA

Kaljanų apžvalgos

Kaljano taurelė – kaip išsirinkti? Kaljano taurelių tipai

Renkantis kaljano taurelę dažnam kyla klausimas – kaip išsirinkti tinkamą? Yra labai daug gamintojų, kurie siūlo įvairių formų ir dydžių kaljano taureles. Sunkiausia apsispręsti, kuri kaljano taurelė atitiktų poreikius. Ypač sunku apsispręsti naujokams, kurie informacijos apie kaljano taureles žino ne tiek daug. Kad būtų lengviau, mes paruošėme savo patirtimi paremtą atmintinę. Šios informacijos nerasite niekur kitur. Paskaitykite prieš renkantis kaljano taurelę – tai padės sutaupyti laiko, leis lengviau suprasti pagrindinius skirtumus.

KALJANO TAURELIŲ MEDŽIAGOS

Dažniau naudojamos medžiagos iš kurių gaminamos kaljano taurelės: molis, stiklas, silikonas, metalas. Populiariausia medžiaga naudojama taurelėms gaminti – molis. Molinės kaljano taurelės yra vienos populiariausių. Pirmą kartą naudojant stiklinę, molinę, silikoninę ar metalu dengtą taurelę, pradedantieji nepajaus didelio skirtumo. Prieš naudojimą svarbu žinoti, jog paduodant optimalų kaitros kiekį svarbiausia, jog kaljano taurelėje esanti medžiaga nebūtų per daug įkaitinta, antraip gali atsirasti svilimas, kuris pablogina kaljano sesiją. Pastebėjome, jog didžiausią garų kiekį galima išgauti su moline, stikline, bei silikonine kaljano taurele nei su metaline. Naudojant metalu dengtą taurelę, atsiranda didesnė rizika sudeginti mišinį, nes metalas įkaista labiau, plius mišinys prilimpa prie metalo. Tuomet reikia šveisti, mirkinti vandenyje, kad metalas liktų švarus. Stiklinė taurelė nėra prastas variantas pradedantiesiems. Vis dėl to molinės taurelės yra geriausias būdas išgauti didžiausią garų kiekį.

KALJANO TAURELIŲ TIPAI

Tarp kaljano entuziastų sklando daug asmenine patirtimi grįstų teiginių. Daugelis teiginių, kurie liečia skonio perdavimą yra labiau subjektyvūs. Jų negalime taikyti kaip visuotinai priimtų teiginių. Vieniems skonis labiau persiduoda per killer tipo taurelę, kitiems per phunnel ir tai nėra nei blogai nei gerai. Dėl to apie skonio perdavimo subtilybes paliksime išsiaiškinti patiems jums, nes tai yra labai subjektyvu. Šioje dalyje labiau atkreipsime dėmesį fiziškai matomus skirtumus.

Dažniausiai pasaulyje atpažįstami keturi taurelių tipai: Phunnel, Turkish, Egypt, Killer. Žinoma, yra jų ir daugiau. Apžvelgsime tik tuos tipus, kurie šiuo metu populiariausi tarp kaljano mėgėjų.

Glazūruota ar neglazūruota?

Tik molinės taurelės gali būti glazūruotos arba nepadengtos glazūra. Nusipirkę glazūruotą ar neglazūruotą taurelę nepajausite skirtumo – garų kiekis tiek per vieną tiek per kitą bus panašus. Glazūra padidina taurelės vertę – taurelė atrodo patraukliau, galima pritaikyti pagal glazūros spalvą prie kaljano ar kolbos spalvos. Be to, glazūruotą taurelę lengviau valyti – kaljano mišinio liekanos lengviau išsiplauna. Taurelės be glazūros nėra kažkuo blogesnės. Tai tiesiog vizualiai paprasčiau atrodančios taurelės.

Phunnel tipo kaljano taurelė

Kaljano taurelė 7 Miglos Red Phunnel

Taurelė su viena skyle. Taip ją lengviausia atpažinti. Pagrindinis skirtumas nuo kitų tipų – kaljano mišinyje esantys skysti priedai neturi galimybės išbėgti į stiebą, o vėliau ir į kolboje esantį vandenį. Taip pat į kolboje esantį vandenį neprikrenta mišinio dalelių, dėl ko kolbos vanduo visą sesiją išlieka švarus. Svarbu paminėti, jog su tokia taurele trauka visada bus tokia pati, nes pagrindinės skylės uždengti nėra galimybės fiziškai.

Killer tipo kaljano taurelė

Kaljano taurelė 7 Miglos Gold Deep

Tai viena populiariausių taurelių. Taurelės dugnas dažniau yra plokščias. Tokia taurelė tinkama tiek pradedančiąjam, tiek patyrusiam. Prieš naudojant reikėtų žinoti, jog su tokio tipo taurele galima valdyti kaljano trauką. Priklausomai kiek pridėsime kaljano mišinio. Jei uždengsime visas skyles aplinkui ir paliksime vieną per vidurį, turėsime sunkesnę kaljano trauką. Jei kaljano mišinį sudėsime taip, kad skylės būtų mažiau uždengtos – trauka bus lengvesnė. Norint, kad kaljano mišinio skysti priedai nebėgtų į kolbą rekomenduojame naudoti melasos gaudyklę (angl. molasses catcher). Tokioje taurelėje kaljano mišinio skleidžiami garai gali būti stipresni, dėl to reiktų atidžiau reguliuoti kaitrą. Taip pat svarbu žinoti, jog stipresnio veiksmingumo kaljano mišinys, naudojant tokią taurelę, gali turėti stipresnį poveikį.

Turkish tipo kaljano taurelė

taurelė-japona-hookah-samurai-bowl

Turkish tipo taurelėje kaljano mišinys kaista ne taip tolygiai, kaip killer tipo taurelėje. Taip yra todėl, jog taurelės forma, į kurią dedamas kaljano mišinys yra kaip dubenėlio. Dėl to ant dugno esantis mišinys dažniau lieka ne taip stipriai sudegęs, kaip viršuje. Norint, jog kaljano mišinio priedai nebėgtų į kolboje esantį vandenį ar kitą skystį, taip pat rekomenduojame naudoti melasos gaudyklę.

Egypt tipo kaljano taurelė

Kaljano taurelė Werkbund Hookah Egypt - tai išskirtinio dizaino

Egiptietiško tipo taurelę galima atpažinti kaip turkish ir killer formų miksą. Tokia taurelė pasižymi labai panašiomis savybėmis kaip pastarosios – turkish bei killer tipo taurelės. Pridėjus kaljano mišinio ir atvėrus ar pridengus skyles galima išgauti skirtingą trauką, pagal kiekvieno vartotojo poreikius. Dažniau talpina šiek tiek daugiau mišinio nei turkish tipo taurelės.

Kokią kaljano taurelę pasirinkti?

Jei esate pradedantysis kaljano mėgėjas/a, rekomenduojame imti killer tipo taurelę – tai taurelė, kuri dažniausiai talpina daugiausiai kaljano mišinio. Su ja galite išbandyti skirtingas traukas, suprasti kaip veikia kaitra. Klausiate kodėl nesiūlome phunnel tipo taurelės? Šio tipo taurelė gal ir palengvins jūsų pirminę patirtį, bet bus sunku praplėsti savo žinias. Nes geriausias būdas suprasti kaljano subtilybes – išsibandyti viską savo jėgomis.

Jeigu norite paklausti klausimų ir gauti daugiau informacijos – junkitės prie kaljano mėgėjų facebook grupės.

KITI STRAIPSNIAI

Karščio valdymas 7 Miglos
KAIP IŠSIRINKTI KARŠČIO KAMERĄ?
Kaljano valymo priemonės
KAIP IŠSIRINKTI VALYMO PRIEMONĘ KALJANUI?
Šaldantys akmenėliai kaljanui ar saugu vartoti
AR SAUGU VARTOTI AKMENĖLIUS KALJANUI?
Kur Lietuvoje įsigyti tabako
KUR LIETUVOJE ĮSIGYTI KALJANO PREKIŲ?
Įvertinkite produktą:
[Iš viso: 1 Vidurkis: 5]
Jūsų krepšelis
Mes naudojame slapukus, kad pagerintume jūsų patirtį mūsų svetainėje. Naršydami šioje svetainėje jūs sutinkate su mūsų slapukų naudojimu.

Ar jums daugiau nei 18 metų?

Jei norite peržiūrėti puslapį, turite būti 18 metų ar vyresnis. Norėdami įvesti, patvirtinkite savo amžių.

Prieiga uždrausta

Jūsų prieiga apribota dėl jūsų amžiaus.

I am 18 or Older I am Under 18